Na konci srpna 2024 se opět konalo víkendové putování pro zvané nejstarší účastníky tábora a pro odrostlé děti. Cesta vedla po Krušných horách.
Na konci srpna 2021 se opět konalo víkendové putování pro zvané nejstarší účastníky tábora a pro odrostlé děti. Cesta vedla podél Sázavy.
Na konci srpna 2020 se konalo víkendové putování pro zvané nejstarší účastníky letošního tábora a také pro již odrostlé děti. Výchozím bodem byl Tábor. Trasa vedla podél toku Lužnice do Bechyně. Většinu putování pršelo, ale cestu jsme úspěšně zvládli. Na fotky z akce se můžete podívat na Zoneramě.
V roce 2019 jsme osavili 20 let od založení Společnosti Hrůzův mlýn. U této příležitosti jsme se rozhodli uspořádat již třetí výstavu o našich táborech. Výstava byla úspěšná, opět se potkali po dlouhých letech kamarádi vedoucí i děti, které se některého z táborů zúčastnili. Návštěvníků bylo za celý týden něco málo přes 200. Na rozsáhlé album fotek se můžete podívat na Zoneramě.
Na konci srpna 2019 se konalo víkendové putování pro zvané nejstarší účastníky letošního tábora a také pro již odrostlé děti. Výchozím bodem byli Řevnice a trasa vedla po zajímavých místech Brd. Na fotky z akce se můžete podívat na Zoneramě.
Druhou výstavu o našich táborech jsme uspořádali na podzim 2012.
U příležitosti oslavy 30 let od pořádání prvního tábora na Hrůzově mlýně jsme uspořádali pátrací hru pro děti a rodiče. Byl zadán seznam průchodů na Starém Městě, systémem dvojice ulic které průchod spojuje. Úkolem bylo průchod najít a napsat čísla domů, kterými průchod vede. Na prvních třech místech se umístili:
1. místo – Jitka a Helena Špačkovy
2. místo – Šimon, Dorka a Petra Součkovi
3. místo – Vojta, Honza a Rita Brakovi
Historicky první výstavu pod hlavičkou Společnosti jsme o našich táborech uspořádali na podzim 2003. Výstava přesahovala i do nejvzdálenější historie táborů na Hrůzově mlýně.
Dávno před vznikem Společnosti, avšak za účasti některých současných členů, se konalo 31.5. - 2.6.1985 k výročí 10. tábora na Hrůzově mlýně setkání vedoucích všech turnusů a nejstarších dětí nazvané "Velké setkání Hrůzlandských".
Současně byla uspořádána první výstava o minulých táborech, a to na ředitelství SÚRPMO v Celetné ulici v Praze. Také byl u této příležitosti vydán BULLETIN, který sestavil hlavní vedoucí 2. turnusu Pavel Havlas: „z dobových materiálů a vzpomínek pamětníků jako věrné vylíčení všeho putování, dobrodružství, jakož i šprýmovného počínání členů spolku tohoto“.
nahoru |